« Listopad 2018 »

Ukupno: 220651
"Prigorska pripovetka"
Autor: Đurđa Šmajgl, 24. 3. 2015.

Projekt Poljoprivredne škole

"Prigorska pripovetka"

financiran sredstvima Ministarstva turizma u okviru projekta

Promocija i jačanje kompetencija strukovnih zanimanja za turizam 2015

Cilj projekta je jačanje kompetencija u zanimanjima agroturistički tehničar  i poljoprivredni  tehničar  opći istraživanjem i integriranjem tradicijske poljoprivrede, gastronomije i tradicijskog obrtništva u ruralnim dijelovima Zagrebačke okolice.

U okviru projekta koji  će trajati od ožujka do lipnja 2015. godine učenici će obaviti slijedeće aktivnosti:

-          terensko istraživanje poljoprivredne, gastronomske i obrtničke tradicije na području Prigorja

-          podići tradicijski povrtnjak na  Agroturističkom edukativnom poligonu

-          izraditi tradicijsku kuharicu „Prigorska jela iz pera moje bake“ i suvenir „Bakin kolač u dedinoj košarici“

-          organizirati i proveti Javno – edukativnu manifestaciju  „Kak su sijali i kuhali naši stari“ na Agroturističkom edukativnom poligonu /AEP-u/  Poljoprivredne škole u Zagrebu

Suradnik u projektu je Muzej Prigorja u Sesvetama koji će učenicima pružiti savjetodavni potporu u istraživanju tradicijske poljoprivrede, gastronomije i tradicijskog obrtništva u Prigorju.