« Listopad 2018 »

Ukupno: 220826
Izazovi za mlade poljoprivrednike - primjer dobre prakse
Autor: Đurđa Šmajgl, 13. 3. 2018.

U školi je održano predavanje o mogućnostima korištenja EU sredstava iz Programa ruralnog razvoja za učenike završnih razreda.

8. ožujka 2018. godine u našoj školi gostovao je bivši učenik Krešimir Gradski korisnik  potpore mladim poljoprivrednicima koji je, na  natječaju 2016. godine, uspješno aplicirao na Mjeru 6. - Operaciju 6.1.1. potpora mladim poljoprivrednicima.

Krešimir je dobio 50.000 eura bespovratnih sredstava i pokrenuo proizvodnju bobičastog voća na svom OPG-u.

Moderator radionice profesor Ivica Marinić predstavio je ukratko Program ruralnog razvoja RH s naglaskom na tip operacije 6.1.1. Potpora za pokretanje poslovanja mladim poljoprivrednicima, potom je obavio razgovor s Krešimirom koji je kronološki predstavio svoj projekt od ideje do provedbe.

Interes učenika bio je izuzetno velik s puno pitanja od osnivanja OPG-a, praćenja natječaja u okviru Mjere 6., apliciranja na natječaj i naposlijetku provedbe projekta.

Čestitamo Krešimiru na ostvarenom uspjehu i zahvaljujemo što je s učenicima Poljoprivredne škole  podijelio svoja iskustva u korištenju EU fondova.

Istovremeno pozivamo i ostale bivše učenike naše škole korisnike potpora iz Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj da se jave u Školu i svoja iskustva prenesu mlađim kolegama.

Pripremio: Ivica Marinić, profesor savjetnik