ZAVRŠENA MOBILNOST UČENIKA U ITALIJI

Autor: Đurđa Šmajgl, 1. 6. 2017.

Petnaest učenika Poljoprivredne škole i ove godine uspješno je završilo mobilnost u Italiji, a škola domaćin i ovaj put bila je škola „Duca degli Abruzzi“ iz Padove. Mobilnost učenika trajala je od 14.svibnja.2017. do 27.svibnja.2017.godine.

Učenici četverogodišnjih zanimanja ispunili su sve planirane ciljeve mobilnosti, na zadovoljstvo njihove profesorice u pratnji i nastavnika mentora iz škole „Duca degli Abruzzi“, koji su svakodnevno pratili njihov rad i postignuća.

Praktična nastava odvijala se na dvije lokacije:

1. Tecnico Agraria „Duca degli Abruzzi“ – učenici su radili na govedarskoj farmi, u sirani, te na otvorenim površinama povrćarskog i ratarskog pokušališta
  2. Professionale „San Benedetto de Norcia“- učenici su radili u plastenicima, vinogradu, peradarskoj farmi i na otvorenim površinama

U slobodno vrijeme učenici su posjetili govedarsku farmu „ Cappello Mattia“, koja se bavi uzgojem goveda pasmine Chianina, te obiteljsko agroturističko gospodarstvo „ Agriturismo Capeeto“ , gdje su učenici imali priliku upoznati se se s vođenjem i i poslovanjem obiteljskog  agroturističkog gospodarstva u Italiji. Učenici su posjetili i najstariji sveučilišni botanički vrt na svijetu „ Orto botanico di Padova“ kao i ostale gradske parkove Padove.

Tijekom mobilnosti u Italiji učenici su upoznali i kulturno –povijesne znamenitosti Padove i tako unaprijedili svoje kulturološke kompetencije.

Svi talijanski profesori iskazali su veliko zadovoljstvo radom učenika , njihovom ozbiljnošću i odgovornošću , a nastavnici mentori iz škole „ Duca degli Abruzzi“ , profesorica Claudia Moraro i  profesorica Paola Molari, tijekom mobilnosti i vrednovale su rad i postignuća naših učenika i sve naše učenike ocijenile ocjenom odličan.

Na završnoj svečanosti posljednjeg dana mobilnosti učenici su dobili certifikat o realiziranoj praktičnoj nastavi u školi „ Duca degli Abruzzi“ , a certifikate učenicima uručila je ravnateljica škole profesorica Anna Bottaro.

Zahvaljujemo ravnateljici škole domaćina profesorici Anna Bottaro, nastavnicima mentorima profesorici Claudia Moraro i profesorici Paola Molari, te njihovim suradnicima na velikoj pomoći koju su pružili učenicima tijekom mobilnosti.

U pratnji učenika na mobilnosti bila je profesorica Lucija Baškarić.

U prilogu pogledajte prezentaciju koju su pripremili sudionici mobilnosti.

Priloženi dokumenti:
erasmus+.pdf (10.44 MB)