FLORAART 2017. - VODENA VERTIKALA

Autor: Đurđa Šmajgl, 8. 5. 2017.

I  ove godine Poljoprivredna škola sudjeluje na FLORAARTU

52. međunarodnoj vrtnoj izložbi cvijeća

koja se održava u Zagrebu od 8. do 14. svibnja 2017. godine

„VODENA VERTIKALA“

Kapi prozračne vodene zavjese u pravokutnom šljunčanom bazenu, zvučno oplemenjuju boravišni prostor vrta koji u svom jednostavnom  minimalističkom skladu postaje utočište pojedincu ili mirno društveno okupljalište ljubitelja prirode i umjetnosti.  Uz jednostavne vizure u zajedništvu vrtnih elemenata ( šljunčane površine, travnate površine, klupa...), biljaka ( drveće,grmlja, cvijeće) i kiparske umjetnosti ( skulpture ) stvara se emotivna atmosfera za glazbene i literalne trenutke ili intimu mira i odmora od ubrzanog ritma opterećenog čovjeka današnjice.

Estetika oblikovne strukture ovogodišnjeg izložbenog prostora Poljoprivredne škole slijede načela stila Suvremene vrtne umjetnosti:  POKRET – ASIMETRIJA – GEOMETRIJA – JEDNOSTAVNOST – MINIMALIZAM.

Voda kao dominantni element  centralnog dijela vrtne površine, u vertikali kompozicije vrtnog prostora, stvara dinamiku prema mirnoći statike skulptura i  geometriji asimetričnih vrtnih površina.

PROJEKTANT: Luka Šiklić dipl.ing.agr.

SURADNICI: mr.sc. Ružica Klinžić

Romana Singolo Mahnić dipl.ing.agr.

SKULPTURE:  akademski kipar Ivo Gašparić

IZVEDBA I REALIZACIJA: Poljoprivredna škola Zagreb