Čestitamo Matiji!

Autor: Đurđa Šmajgl, 31. 3. 2017.

Matija Cetinić-Frankos najbolji je  mladi poljoprivrednik u Republici Hrvatskoj

Matija Cetinić-Frankos,  polaznik obrazovanja odraslih  u Poljoprivrednih školi  Zagreb, proglašen je najboljim mladim poljoprivrednikom u Republici Hrvatskoj. Natjecanje za najboljeg mladog poljoprivrednika RH organizirala je Europska pučka stranka, a okupilo je 28 mladih poljoprivrednika diljem Hrvatske.

Svečanost proglašenja održana je na Poljoprivrednoj konferenciji u Zagrebu, 24.3.2017.godine, a pobjedniku su čestitali hrvatski ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić, hrvatska europarlamentarka Marijana Petir, te povjerenik Europske komisije za poljoprivredu i ruralni razvoj  Phil Hogan.

Matija se  bavi ekološkim uzgojem bobičastog voća na svom OPG-u u Laduču  i upravitelj je zadruge "Berry Organica"  koju čini osam OPG-ova iz Hrvatske koji se bave uzgojem bobičastog voća.