« Rujan 2018 »

Usavršavanje nastavnika strukovnih predmeta u Njemačkoj
Autor: Đurđa Šmajgl, 1. 6. 2016.

Dvanaest profesora strukovnih predmeta Poljoprivredne škole uspješno je završilo mobilnost u Njemačkoj kao centralni dio  projekta „Stručno usavršavanje agronoma u Njemačkoj“, u razdoblju od 16.5. – 22.5.2016. godine.

Nastavnici su u potpunosti realizirali predviđene projektne ciljeve upoznavši sektore obrazovanja i gospodarstva te lokalne samouprave u Saveznoj pokrajini Hessen.

Ostvareni rezultati mobilnosti su jačanje stručnih i pedagoških kompetencija nastavnika i prijenos najboljih primjera dobre prakse u nastavni proces u Poljoprivrednoj školi.

Tijekom mobilnosti nastavnici su boravili u strukovnim školama Philipp-Holzmann-Schule i Eugen-Kaiser-Schule, Udruzi hortikulturnih tvrtki pokrajine Hessen, te na nekoliko poljoprivrednih gospodarstava u okolici Frankfurta.

Istovremeno boraveći u Njemačkoj nastavnici su unaprijedili kulturološke i jezične kompetencije, bolje upoznavši kulturnu baštinu i tradicijske vrijednosti Njemačke.

Naš partner u projektu Hrvatski gospodarski savez u Frankfurtu dao je veliki doprinos u ostvarenju gore navedenih rezultata izvrsnom organizacijom mobilnosti.