Predstavljeni rezultati projekta „Prigorska pripovetka“

Autor: Đurđa Šmajgl, 19. 6. 2015.

15. lipnja 2015. godine u Poljoprivrednoj školi održana je manifestacija

„Kak su sijali i kuhali naši stari"

Nakon pozdravnog govora ravnateljice mr.sc. Marice Berdik, voditelj projekta Ivica Marinić predstavio je rezultate projekta Prigorska pripovetka koji je sufinanciralo Ministarstvo turizma u okviru Javnog poziva Promocja zanimanja i jačanje kompetencija strukovnih zanimanja za turizam 2015.

Učenik Tomislav Hoferle predstavio je kuharicu „Prigorska jela moje bake“, učenica Kim Klarin predstavila je suvenir „Bakin kolač u dedinoj košarici“ dok su učenici Kristijan Košec i Luka Bobić opisali kronološki etape podizanja prigorskog tradicijskog povrtnjaka.

Morena Želja Želle, ravnateljica Muzeja Prigorje prisutnima je objasnila suradnju Muzeja Prigorje u projektu Prigorska pripovetka i iskazala spremnost za suradnjom u novim projektima Poljoprivredne škole.

Riječi pohvale i podrške projektu izrekli su i predstavnici Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih viša stručna savjetnica Dragica Vrgoč iz obrazovnog sektora Poljoprivreda, prehrana i veterina i viši stručni savjetnik Ivica Lozo iz obrazovnog sektora Turizam i ugostiteljstvo.

Projekt su medijski popratili Hrvatska televizija u emisiji Dobro jutro Hrvatska, Radio Martin, Večernji list i časopis Moj vrt.

Na agroturističkim edukativnom poligonu organizirana je degustacija tradicijskih jela Prigorja koja su pripremili učenici koristeći recepte iz kuharice „Prigorska jela moje bake“.

U privitku pogledajte prezentaciju projekta

Priloženi dokumenti:
Prigorska_pripovetka.pdf (9.18 MB)