Poljoprivredna škola partner u EU projektu „Kompetencije za budućnost“.

Autor: Đurđa Šmajgl, 17. 5. 2015.

01. svibnja 2015. godine započela je provedba projekta

„Kompetencije za budućnost“.

Projekt se provodi u  okviru natječaja Modernizacija školskih kurikuluma u strukovnim školama u skladu s Hrvatskim kvalifikacijskim okvirom i potrebama tržišta rada - faza II iz Operativnog programa Razvoj ljudskih potencijala,  Europskog socijalnog fonda.

Nositelj projekta je Srednja škola Ilok, a partneri pored Poljoprivredne škole na projektu su Strukovna škola Vukovar  i Agencija za razvoj Vukovarsko-srijemske županije Hrast d.o.o..

Cilj projekta je ojačati kapacitete ustanova strukovnog obrazovanja - Srednje škole Ilok i Strukovne škole Vukovar, te uvođenje inovativnih metoda i mehanizama kao osnovu za razvoj novih kurikuluma učeničkih zadruga.

Poljoprivredna škola pružit će ekspertnu ulogu u izradi kurikuluma učeničkih zadruga i  osnivanja učeničkih zadruga u Srednjoj školi Ilok i Strukovnoj školi Vukovar.

Ciljnu skupinu projekta čine nastavnici i učenici strukovnih predmeta Srednje škole Ilok i Strukovne škole Vukovar, ukupno 20 nastavnika i 182 učenika stručnog poljoprivrednog usmjerenja.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.214.993,15 HRK, a bespovratna sredstva su osigurana u 100% iznosu.

Trajanje projekta je 12 mjeseci, zaključno s 30. travnja 2016. godine.