« Rujan 2018 »

Poljoprivredna škola započela provedbu novog europskog projekta..
Autor: Đurđa Šmajgl, 4. 5. 2015.

„Agroturistički inovativni menadžment“ – „AIM“

24. travnja 2015. godine

započela je provedba projekta

Projekt se realizira u okviru poziva za dodjelu bespovratnih sredstava HR 3.1.14. Modernizacija školskih kurikuluma u strukovnim školama u skladu s Hrvatskim kvalifikacijskim okvirom i potrebama tržišta rada -faza II.

Projekt sufinancira Europska unija i to iz Europskog socijalnog fonda (ESF), a u okviru Prioriteta 3 Unaprjeđenje ljudskog kapitala u obrazovanju, istraživanju i razvoju - Operativni program „Razvoj ljudskih potencijala” 2007-2013.

Nositelj projekta: Poljoprivredna škola

Partneri u projektu:

-Ekonomska i  turistička škole Daruvar

-Poljoprivredno tehnička škola Opuzen

Opći cilj projekta je unaprijediti razvoj poduzetničkih kompetencija u obrazovnom zanimanju Agroturistički tehničar temeljenih na ishodima učenja u svrhu poboljšanja njihovog samozapošljavanja u ruralnim područjima Hrvatske.

Specifični ciljevi projekta su:

-Poboljšati kurikulum Praktične nastave za Agroturističkog tehničara uvođenjem inovativnog modula u skladu sa zahtjevima tržišta

-Ojačati kompetencije nastavnika u području agromenadžmenta uvođenjem  informacijske i komunikacijske tehnologije te novih metoda i alata u obrazovanje što je u skladu s ciljevima poziva.

Ciljnu skupinu čine:

12 nastavnika strukovnih predmeta iz Poljoprivredne škole, Ekonomske i  turističke škole Daruvar i Poljoprivredno tehničke škole Opuzen
3 ravnatelja
30 učenika iz Poljoprivredne škole, Ekonomske i  turističke škole Daruvar i Poljoprivredno tehničke škole Opuzen

Projekt se realizira kroz slijedeće elemente projekta:

1. Analiza i utvrđivanje potrebnih kompetencija učenika u zanimanju Agroturistički tehničar

1.1. Terensko istraživanje u Republici Hrvatskoj

1.2. Studijsko putovanje u Poljsku

2. Opremanje učionica i instaliranje e-alata u Praktičnu nastavu Agroturističkog tehničara

2.1. Nabavljanje opreme

2.2 Instaliranje opreme i programa

3. Stručno usavršavanje nastavnika i ravnatelja

3.1. Edukacijske radionice za nastavnike i ravnatelje u području e-učenja LMS (Learning Moodle System)

3.2. Edukacijska radionica u korištenju programa MS Project

3.3. Edukacijska radionica za nastavnike i ravnatelje u području pedagoško – metodičkog usavršavanja

4. Razvoj i uvođenje inovativnog modula: Menadžment u agroturizmu

4.1. Izrada modula s jasno definiranim ishodima učenja

4.2. Izrada pomoćnog nastavnog sredstva

Lokacija projekta:

Grad Zagreb i Zagrebačka županija, Bjelovarsko – bilogorska županija i Dubrovačko – neretvanska županija.

Financijska vrijednost projekta iznosi 1.400.151,61 kuna.

Vrijeme trajanja projekta je 12 mjeseci i to od 24. travnja 2015. godine do 23. travnja 2016. godine.