Aktivnosti u projektu „Prigorska pripovetka“

Autor: Đurđa Šmajgl, 21. 4. 2015.

Projektne aktivnosti u projektu „Prigorska pripovetka“ intenzivno se odvijaju prema planiranom hodogramu.

Podizanje tradicijskog prigorskog povrtnjaka

Podizanje tradicijskog prigorskog povrtnjaka.

Na  zapuštenim poljima u okolicu Prepuštevca učenici su nekoliko dana sjekli  šibe od sviba (Cornus sanguinea), dovezli iste u školu i podigli tradicijsku ogradu, onako kako se to nekada radilo u tom kraju.

Potom smo obradili tlo u povrtnjaku nakon čega je uslijedila sjetva povrća i sadnja tradicijskog cvijeća. Tijekom svibnja nastavit ćemo sa sjetvom povrća i cvijeća te njegom bilja u tradicijskom povrtnjaku.

Pogledajte kronologiju podizanja povrtnjaka u  power point prezentaciji.

Pripremio Ivica Marinić, dipl. ing. agr.

Priloženi dokumenti:
povrtnjak.pdf (5.43 MB)