POSJET HRVATSKOJ KUĆI MATERINA PRIČA

Autor: Đurđa Šmajgl, 13. 12. 2017.

Dana 12.12.2017. godine, u sklopu praktične nastave, učenici 3.c razreda u pratnji prof. Tomislava Mikulčića i Vilare Pavlović, posjetili su Hrvatsku kuću Materina priča.

U Hrvatskoj kući, upoznali smo božićne običaje nacionalnih manjina Čeha, Mađara, Makedonaca, Slovenaca i Ukrajinaca.

Posebnu pažnju ove posjete su nam svojom ljepotom i umjetničkom izradom privukle jaslice u naravnoj veličini, izrađene od kukuruzne komušine, rad svjetski poznate umjetnice sestre Samuele Premužić iz Družbe sestara Naše Gospe u Zagrebu.

Nakon razgleda stalnog, kao i božićnog postava,  prisustvovali smo radionici  izrade anđela od kukuruzne komušine.

Pripremila Vilara Pavlović, dipl.ing.agr.