Izvanučionička nastava Gorski kotar

Autor: Đurđa Šmajgl, 8. 11. 2017.

Dana 27.10. 2017. godine 1A, 1C, 1D, 2C, 3A  išli su na izvanučioničku nastavu u Gorski kotar.

Posjetili smo grad Ogulin i zavičajni muzej,  Zeleni vir,  Vražji prolaz, Muževu hižicu  i špilju Vrelo u Fužinama.

Vražji prolaz,  Zeleni vir i spilja Muževa hižica još su davne 1962. godine , proglašeni posebnim geomorfološkim rezervatom čija površina iznosi oko 200 ha. Područje Zelenog vira i Vražjeg prolaza spada u kategoriju zaštićenog krajobraza. Nalaziese na području Općine Skrad, na nadmorskoj visini od 302 - 649 m. Posebnu atrakciju rezervata predstavlja bujna šumska vegetacija kojom je odjenut cijeli krajolik, zahvaljujući čemu je ovaj biser goranskog dijela Primorsko – goranske županije,  poznat i izvan Hrvatskih granica.

opširnije

Priloženi dokumenti: