SUDJELOVALI SMO NA SAJAMU ZIMNICE I AUTOHTONIH PROIZVODA

Autor: Đurđa Šmajgl, 17. 10. 2017.

Ministarstvo poljoprivrede i Grad Zagreb od 13. do 15. listopada 2017. godine organizirali su   treći po redu „ Sajam zimnice i autohtonih proizvoda „ koji se održao na Trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu.
Na Sajmu se predstavilo  120 izlagača iz svih hrvatskih županija i Grada Zagreba.

Poljoprivredna škola, Zagreb je po drugi puta sudjelovala na manifestaciji. Učenici i nastavnici Poljoprivredne škole,  Zagreb uredili su izložbeno-prodajni štand na kojem su se prodavali proizvodi Učeničke zadruge „Pušlek“.

Sajam zimnice i autohtonih proizvoda je manifestacija koja okuplja izlagače iz svih hrvatskih županija koji proizvode poljoprivredne i prehrambene proizvode koji se povezuju s pojmom "zimnica".

Proizvođačima je omogućena prodaja i direktno povezivanje s potrošačima kako bi se očuvala tradicija pripremanja zimnice na hrvatskim prostorima, te kako bi se upoznali s autohtonim i zaštićenim proizvodima.

Na manifestaciji su sudjelovali učenici : 2b.,2f., 3c. i 3d. razreda i nastavnici : Baškarić Lucija, Gomaz Irina, Lubina Sanja, Mikulčić Tomislav, Pavlović Vilara i Piljac Kosović Lada.