Projekt mobilnosti učenika „AGRILOI 2“ primjer dobre prakse

Autor: Đurđa Šmajgl, 22. 9. 2017.

Na poziv Radne skupine stručnjaka za ECVET Poljoprivredna škola prezentirala projekt mobilnosti učenika kao primjer dobre prakse…

Dana 18.rujna 2017. godine u Zagreb  je u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i Agencije za mobilnost i programe EU održana radionica pod nazivom „Međunarodna mobilnost u kontekstu ECVET-a.“

Radionicu su vodili članovi Radne skupine stručnjaka za ECVET, a bila je namijenjena nastavnicima i ravnateljima srednjih strukovnih škola iz svih obrazovnih sektora koji su zainteresirani za programe međunarodne mobilnosti učenika.

Cilj radionice bio je pojasniti ulogu Europskog kreditnog sustava u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju (ECVET) pri ostvarenju međunarodne mobilnosti učenika.

U sklopu radionice održano je i predavanje „Primjer dobre prakse Poljoprivredne škole u primjeni ECVET-a“.

Projektni koordinator profesor Ivica Marinić kronološki je predstavio EU projekte Poljoprivredne škole i razvoj projektne ideje u projektu „AGRILOI 2“. Nakon toga je profesorica Lucija Baškarić, prezentirala iskustva Poljoprivredne škole u  izradi ECVET dokumenata i njihovoj primjeni u projektu.

Pripremio: Ivica Marinić, profesor savjetnik