« Listopad 2018 »

Ukupno: 220829
Dan otvorenih vrata Poljoprivredne škole
Autor: Anita Hmura, 27. 4. 2017.

Dan otvorenih vrata naše škole održan je u srijedu, 26. travnja 2017. u prostoru škole i našega vrta.
Učenici i posjetitelji mogli su vidjeti završne radove naših cvjećarki – vjenčane bukete i aranžmane te ostale cvjetne kreacije. Posebnu pažnju prisutnih plijenili su hoteli za kukce.

Zainteresirani su mogli naučiti puno toga vezano uz uzgoj cvijeća, aromatičnog bilja, povrća i drveća.

Učenici završnih razreda zanimanja fitofarmaceut prezentirali su ekološki prihvatljivu zaštitu, a posjetitelji su mogli zaviriti u kokošinjac i vidjeti naše mlade kokoši Hrvatice.

Što je lumbrihumus i kako ga napraviti, kako projektirati okoliš agroturističkog gospodarstva ili kako izraditi projekt uređenja okućnice prezentirali su naši učenici zanimanja agroturistički tehničar.

Posjetitelji su mogli prošetati ljekovitim i aromatičnim vrtom, pogledati naš vrt s uzdignutim gredicama.
Učenici su putem plakata prezentirali piramidu prehrane.

Na prekrasno uređenom štandu učeničke
zadruge Pušlek posjetitelji su mogli vidjeti  i kupiti proizvode poput meda, začinskoga bilja i pripravaka, ljekovitih likera, ukrasnih i uporabnih predmeta.
Učenici strukovne kvalifikacije Agroturistički tehničar prezentirali su domaće specijalitete koje su sami priredili u kuharskom praktikumu, a učenici kvalifikacije Agrotehničar pokazali su posjetiteljima novi roj pčela i njihove košnice.

Priredila: Sanja Wagmann