Osjeti boje i mirise Božića u Poljoprivrednoj školi

Autor: Đurđa Šmajgl, 29. 11. 2016.

Popis sudionika pronađite na interaktivnoj karti web stranice http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=en&catId=1261Poljoprivredna škola  organizira 7. i 8. prosinca  2016. godine  manifestaciju „Informativni dani promicanja strukovnog programa u Poljoprivrednoj školi“  u sklopu akcije „Europski tjedan vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju.

Poljoprivredna škola pridružila se europskoj inicijativi s ciljem promocije strukovnog obrazovanja u sklopu akcije „Europski tjedan vještina stečenih u strukovnom obrazovanju i osposobljavanju“ koji će se od 5. do 9. prosinca održavati diljem Europe.

Cilj je ove dvodnevne manifestacije u našoj školi promovirati segmente strukovnog obrazovanje u području poljoprivrede učenicima, roditeljima, tvrtkama, predstavnicama lokalne zajednice i zainteresiranoj javnosti.

Nastavnici i učenici Poljoprivredne škole promovirat će posjetiteljima manifestacije slijedeće aktivnosti:

1.Uzgoj bilja u zaštićenim prostorima Poljoprivredne škole

Učenici u zanimanju Agrotehničar predstavit će posjetiteljima uzgoj bilja u plastenicima Poljoprivredne škole. Učenici će pod vodstvom svojih profesora predstaviti agrotehničke mjere uzgoja  božićnih zvijezda i  gljiva bukovača u zaštićenim prostorima Poljoprivredne škole.

2.Izrada božićnih i novogodišnjih aranžmana

Učenici u zanimanju Cvjećar  demonstrirat će  izradu božićnih i novogodišnjih aranžmana s naglaskom na tradicionalni način izrade i uz korištenje prirodnih materijala. U svoj rad će utkati običaje i način izrade karakterističan u hrvatskoj narodnoj baštini.

3. Izrada božićnih tradicijskih kolača

Učenici u zanimanju Agroturistički tehničar pod vodstvom svojih profesora demonstrirat će u praktikumu tradicijskih jela izradu božićnih tradicijskih kolača kao što su orehnjača, makovnjača, kuglof, medenjaci s raznim začinima i suhi božićni kolači.

4. Predstavljanje  projekta mobilnosti učenika Poljoprivrednoj školi  u sklopu programa Erasmus+

Projektni koordinator predstavit će zainteresiranim učenicima ciljeve projekta mobilnosti učenika u strukovnoj školi „Duca degli Abruzzi“ u Padovi te planirane ishode učenja. Nakon održane prezentacije započet će postupak prijave kandidata za sudjelovanje u projektu mobilnosti.