"Jesen u meni caruje"

Autor: Đurđa Šmajgl, 17. 10. 2016.

Projektni dan naše škole pod nazivom

„Jesen na Agroturističkom edukativnom poligonu“

održan je 15. listopada 2016. godine.

Uz ugodno druženje, veselje, pjesmu i obilje jesenskih plodova i proizvoda, svi razredni odjeli uredili su svoj izložbeni prostor na temu „Jesen u meni caruje“ i time konkurirali za prvu nagradu za originalnost i kreativnost.

Učenici su svoje kompetencije pokazali kroz radost zajedničkog djelovanja i kreacija što je i bio jedan od ciljeva ovoga dana. Zajedništvo u kreiranju izložbenih prostora iskazano je donošenjem obilja plodova jeseni, izradom jesenskih aranžmana, no najviše nas je povezao motiv biti najbolji i ljubav prema struci koju su učenici iskazali.

Bili smo oduševljeni originalnošću i promišljenim izlošcima koji su duboko zadirali u čovjekovu bit i povezanost čovjeka i prirode.

Učenici su svoje kompetencije još mogli pokazati i u individualnim kategorijama. U kategoriji Jesen u pjesmi i prozi prvo mjesto su osvojile učenice Laura Bortek iz 1.c razreda, odnosno Nives Šagud iz 3.a razreda.

Osim toga osobito su nas iznenadili učenici 4.c razreda sa epskim teatrom – predstavom koju su samostalno osmislili i izveli.

Ocjenjivale su dvije komisije, profesora i učenika, a rezultati su sljedeći:

Stručna komisija profesora:                            Ocjenjivački sud učenika:

1. mjesto –  4.b                                                1. mjesto –  4.c
2. mjesto – 2.b, 3.c, 4.c                                    2. mjesto –  2.b
3. mjesto – 3.e                                                 3. mjesto –  2.e