Nova mobilnost učenika Poljoprivredne škole

Autor: Đurđa Šmajgl, 1. 6. 2016.

15 učenika naše škole slijedeće godine

odlazi na stručnu praksu  u Italiju

Poljoprivredna škola ponovno je uspješno aplicirala na natječaju mobilnosti učenika, u  okviru programa Erasmus+, Ključna aktivnost 1  za područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja.

Početkom svibnja 2017. godine 15 učenika naše škole odlaze na dvotjedno stručno usavršavanje u priznatu talijansku školu  Istituto tecnico Agrario „Duca degli Abruzzi“ u Padovi. Ovim projektom nastavljamo dobru praksu mobilnosti naših učenika, koji su 2015. godine vrlo uspješno obavili stručnu praksu u školi „Duca degli  Abruzzi“.

Zahvaljujući financijskoj potpori iz programa Erasmus+ učenicima će biti u potpunosti plaćeni troškovi tečaja talijanskog jezika, putovanja, smještaja i prehrane u Padovi te određeni iznos za džeparac.

Učenici će se moći prijaviti početkom slijedeće školske godine na natječaj za sudjelovanje u projektu i tako ostvariti četrnaest dana stručnog i kulturološkog usavršavanja u Italiji.