« Kolovoz 2018 »

Ukupno: 208232
Nakon Italije nastavnici odlaze na mobilnost u Njemačku
Autor: Đurđa Šmajgl, 29. 4. 2016.

Nakon stručnog usavršavanja u Italiji nastavnici strukovnih predmeta pripremaju se za odlazak na stručno usavršavanje u Njemačku.

15 nastavnika  Poljoprivredne škole okviru Programa za cjeloživotno učenje, potprogramu Leonardo da Vinci sudjelovalo je u travnju 2013. godine na stručnom usavršavanju u Padovi i pokrajini Veneto. Nakon tri godine 12 nastavnika naše škole odlazi na stručno usavršavanje u Njemačku u okviru programa Erasmus+ Ključna aktivnost 1: Mobilnost u svrhu učenja za pojedince.

12 nastavnika strukovnih predmeta u razdoblju od 16.5.-22-5.2016. godine stručno će se usavršavati u Frankfurt i pokrajini Hesen.

Tijekom mobilnosti nastavnici će posjetiti strukovne škole Philipp-Holzmann-Schule i Eugen-Kaiser-Schule te  nekoliko poljoprivrednih gospodarstava i tvrtki s ciljem stjecanja novih znanja i vještina u području struke. Tijekom boravka u Frankfurtu nastavnici će sudjelovati na niz društveno – kulturoloških događanja s ciljem unaprjeđenja interkulturalnih kompetencija.

Kako bi što uspješnije proveli mobilnost nastavnici ovih dana sudjeluju na jezičnim, kulturološkim i pedagoškim pripremama. Cilj je ovih priprema usvojiti temeljne vještine u korištenju njemačkog jezika, upoznati povijesno-kulturološke vrijednosti Frankfurta i pokrajine Hesen te upoznati sustav strukovnog obrazovanja i strukovnih kvalifikacija u Njemačkoj.

Nastavnicima strukovnih predmeta želimo puno uspjeha tijekom pripremama kao i u vrijeme mobilnosti.

Više fotografije sa priprema nastavnika Poljoprivredne škole  mogu se pogledati ovdje

Projektni koordinator: Ivica Marinić, dipl.ing.