4.3. Pilot projekt – primjena modula na učenike Terenski posjet Seoskom turizmu Kezele

Autor: Anita Hmura, 26. 4. 2016.

U sklopu projektne aktivnosti 4.3. Pilot projekt članovi Radne skupine učenika i njihovi profesori 31.3.2016. godine posjetili su Seoski turizam Kezele koje se nalazi u prekrasnom mjestu Šumećani,na području općine Kloštar Ivanić.

Cilj ove posjete bio je pružiti učenicima mogućnost da istraže način poslovanja jednog uspješnog agroturističkog gospodarstva na području Zagrebačke županije.

Gostoljubivi domaćin gospodin Janko Kezele opisao je svoje agroturističko gospodarstvo, kronološki predstavio njegov razvoj, strukturu poljoprivredne proizvodnje kao i turističke usluge koje se pružaju gostima. Osobit naglasak bio je na važnosti poduzetničkih vještina u vođenju agroturističkog gospodarstva i dobroj organizaciji poslovanja.

Učenici su obišli cijelo gospodarstvo, prošetali Poučnom stazom Marče i upoznali se s prirodnim i kulturno-povijesnim znamenitostima ovog dijela Moslavine.

Druženje je završilo izvrsnim tradicijskom ručkom na Seoskom turizmom Kezele i razmjenom iskustava koja će učenicima biti korisna za stvaranje slike o važnosti agroturizma kao gospodarske grane važne za razvoj ruralnih prostora Republike Hrvatske.

U pratnji učenika bili su njihovi nastavnici koji mentoriraju pilotiranje modula „Menadžment u agroturizmu“ profesorica Novka Tanijer i profesor Ivica Marinić.

Više o posjeti imanju Kezele pogledajte na youtubeu Kezele AIM i pogledajte web stranicu projekta AIM