« Lipanj 2018 »

Ukupno: 197991
Završena mobilnost učenika u Italiji
Autor: Đurđa Šmajgl, 19. 5. 2015.

Petnaest učenika Poljoprivredne škole uspješno je završilo mobilnost u  razdoblju od 03. svibnja 2015. do 16. svibnja 2015. godine.

Učenici četverogodišnjih zanimanja  ispunili su sve planirane ciljeve mobilnosti na zadovoljstvo njihovih profesora u pratnji i profesora škole Duca degli Abruzzi, koji su pratili njihov rad.

Praktična nastava odvijala se na slijedećim lokacijama:

a) Tecnico Agraria „Duca degli Abruzzi“ - učenici su radili na govedarskoj farmi, na otvorenim površinama školskog pokušališta, plastenicima, staklenicima i vinskom podrumu.

b) Professionale“San Benedetto da Norcia” - učenici su radili u plastenicima, vinogradu, peradarskoj farmi i  na otvorenim površinama  povrćarskog i ratarskog pokušališta.

Dio praktične nastave vezan uz uzgoj aromatičnog i ukrasnog bilja učenici su odradili u poljoprivrednoj tvrtki „Simanto“ te na površinama gradskih vrtova Padove.

U slobodno vrijeme učenici su posjetili najstariji sveučilišni botanički vrt na svijetu „Orto botanico di Padova” i gradske parkove Padove uz pratnju profesorice Claudia Moraro.

Tijekom boravka u Italiji učenici su upoznali i kulturno - povijesne znamenitosti Padove i tako unaprijedili svoje kulturološke kompetencije.

Na završnoj svečanosti posljednjeg dana mobilnosti učenici su dobili certifikat o realiziranoj praktičnoj nastavi u školi „Duca degli Abruzzi“.

Talijanskih profesori iskazali veliko zadovoljstvo radom učenika, njihovom ozbiljnošću i odgovornošću te  poželjeli nastavak suradnje glede mobilnosti učenika naše i njihove škole.

Zahvaljujemo ravnateljici škole domaćina profesorici Anna Bottaro te nastavnicima koji su bili u ulozi mentora naših učenika, profesorici Claudia Moraro, profesorici Paola Molari i profesoru Gabriele Baldan te njihovim suradnicima na velikoj pomoći koju su pružili učenicima tijekom mobilnosti.

U pratnji učenika na mobilnosti bili su profesor Ivica Marinić  i profesorica Anita Salopek.

U prilog pogledajte prezentaciju i filmski uradak koji su pripremili sudionici mobilnosti.

Projektni koordinator: Ivica Marinić, prof.

Priloženi dokumenti:
Padova.pdf (14.35 MB)