Predavanje o kalifornijskim glistama i proizvodnji humusa

Autor: Đurđa Šmajgl, 10. 4. 2015.

Mr.sc. Božidar Dugonjić, predsjednik Udruge proizvođača i potrošača humusa od kalifornijskih glista Grada Zagreba i Zagrebačke županije „Humus“,  održao je učenicima Poljoprivredne škole  vrlo zanimljivo i korisno predavanje o proizvodnji glistinca od kalifornijskih glista.

Predavač je prenio dio iskustava iz svoje višegodišnje prakse u uzgoju glista, dobivanju humusa i njegovoj korisnosti u poljoprivrednoj proizvodnji. Učenicima je osobito bilo interesantno čuti primjere dobre prakse vezano uz ekološku i ekonomsku isplativost humusa u proizvodnji poljoprivrednih kultura.

Udruga „Humus“ donirala je kalifornijske gliste kojima su  naši vrijedni učenici  dodali stajski gnoj i tako započeli u  školskom vrtu uzgoj kalifornijskih glista i proizvodnju humusa.