Radionica "Čuvajmo stare sorte"

Autor: Đurđa Šmajgl, 10. 11. 2014.

Mr.sc. Juraj Orenda, tajnik Hrvatskog  agronomskog društva 06. studenog 2014. održao je učenicima završnih razreda i nastavnicima Poljoprivredne škole radionicu o okviru projekta „Čuvajmo stare sorte povrća i starinske sorte jabuka“.

Cilj radionice bio je potaknuti kod mladih svijest o očuvanju biološke raznolikosti i mogućnostima razvoja ekološke i integrirane poljoprivrede na području zagrebačke regije i šire.

Istovremeno predavač je upoznao prisutne s mogućnostima  korištenja  sredstava iz poljoprivrednih fondova EU u kontekstu uzgoja tradicijskih sorata povrća i jabuka na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima.